אשל בתקשורת על קורונה וזקנים

אשל בתקשורת על קורונה וזקנים

בתקופה זו נרתמים הצוותים המקצועיים של  ג'וינט-אשל לריאיונות בכלי התקשורת ולמאמצי הסברה לאוכלוסייה, לאנשי המקצוע ולמטפלים מתוך העובדה שהזקנים היא האוכלוסייה הפגיעה ביותר אל מול המשבר הנוכחי.

_______
 

אתגרי הזקנה בעת הקורונה והיום שאחרי

יוסי היימן, מנכ״ל ג׳וינט-אשל, התראיין לרדיו ״כאן״ ופירט את התמונה הרחבה של אתגרי האוכלוסייה המזדקנת בעת הזו, בדגש על תשתיות השירותים תומכי הזדקנות בקהילה ומשמעות סגירתן לאור משבר הקורונה, כמו גם האתגרים שיהיו ביום שאחרי.

 

יוסי היימן מנכ"ל אשל-ג'וינט על אתגרי המערכת בתחום הזקנה_________

חשיבות הנגשת הידע בנושא קורונה וזקנים

אורית שחר, ראש תחום מרכז ידע אשל, מתראיינת ברדיו כאן תרבות ודנה בחשיבותה של הנגשת הידע בעת קורונה, ועל החומרים שמיפתה אשל  הקשורים בין קורונה לזקנים.
בנוסף מרחיבה על הפעולות של אשל בהפקת הידע  בעת הזאת, כגון הכנת חומרים חדשים הקשורים לקורונה וזקנים, הסבת קורסים פרונטליים ללמידה מרחוק, ואיסוף חומרים קיימים שהופקו בעבר באשל ורלוונטיים לעת הזאת, המסייעים  בשימור ובשיפור תפקוד של הזקן מבחינה פיזית, קוגניטיבית וחברתית ומרוכזים בלשונית קורונה באתר אשל.

להאזנה לריאיון ברדיו כאן  - לחצו כאן 

 

________

בני משפחה מטפלים בזקנים

 

כיצד יש לנהוג עם הורים מזדקנים? עם סבא וסבתא? איך אפשר לסייע להם לצלוח את התקופה המורכבת הזו? מה כדאי לעשות וממה כדאי להימנע?
אירית פישר-רייף, מנהלת תחום שירותים בקהילה בג׳וינט-אשל, התראיינה ב״כאן 11״ בטלויזיה כמו גם לרדיו ״כאן״.

 

כיצד נסייע לזקנים להתמודד בזמן בידוד, עקב וירוס הקורונהלהאזנה לריאיון ברדיו כאן  - לחצו כאן 

 


__________

טכנולוגיה ואוריינות דיגיטלית בזקנה

 

בימים אלו של בידוד וריחוק חברתי, כלים טכנולוגיים ואוריינות דיגיטלית מקבלות משנה תוקף. על מנת לשמור על קשר אנושי עם בני משפחתנו המזדקנים, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות לשמירה על בריאותם.
ד״ר מיכל הלפרין בן-צבי מג׳וינט-אשל התראיינה לתכנית הבוקר ״העולם הבוקר״ של עברי גלעד וטלי מץ בערוץ 13, כמו גם לרדיו ״כאן״

 

ד"ר מיכל הלפרין - על אוריינות דיגיטלית בזיקנהלהאזנה לריאיון ברדיו כאן - לחצו כאן 

 

_______

שימור תפקוד ושגרה בזקנה

כיצד מייצרים שגרה חדשה במקום שגרת היום-יום שהייתה מוכרת לנו? כיצד לשמר תפקוד פיזי, קוגניטיבי ונפשי בעת הזו? ואיך להתמודד עם לחץ?

 

אמנדה קלאר מג׳וינט-אשל האחראית על מרכזי השיקום הגריאטרי הקהילתיים בזמני שגרה התראיינה לרדיו ״כאן״ וכן לחדשות i24News, הסבירה את חשיבות השגרה ושימור התפקוד וחלקה טיפים מקצועיים.

 

Amanda Klahr at i24NEWS


 

 

 

____

התמודדות עם בדידות

הנחיות הריחוק החברתי מחמירות את תופעת הבדידות בגיל השלישי.
מגי גד, מנהלת תחום ניצולי שואה בג׳וינט-אשל, מובילה מיזם לאומי רחב היקף המסייע לאלפי ניצולי שואה ברחבי הארץ הספונים כרגע בבתיהם, באמצעות מערך מתנדבים המגיעים באופן קבוע לבתיהם ומייצרים איתם קשר חברתי משמעותי ארוך טווח.

מגי גד התראיינה לרדיו ״כאן״ על ניהול מתנדבים בחירום, על החשיבות של קשר אנושי חם ועל המלחמה בבדידות.

 להאזנה לריאיון ברדיו ״כאן״ לחצו כאן!

 

______

התנדבות בחירום

הרשת להתנדבות ישראלית, הוקמה על ידי הג׳וינט בשיתוף ממשלת ישראל, מובילה בימים אלה מאמצים רבים למיסוד, הכשרה, טיוב והתאמת מערכי ההתנדבות הרבים הקיימים בשטח.
YNETכללו את קונספט ״ההתנדבות הוירטואלית״ שמובילה הרשת באייטם על צורות חדשות של התנדבות.

לקריאת הכתבה של אתר "YNET" לחצו כאן!

לקריאת הכתבה של אתר ״ישראל ניוז״ לחצו כאן!