בבית ולא במוסד

בבית ולא במוסד

על הזכות למות בבית
מחברים: 
ד''ר ישראל (איסי) דורון
הפקה: 
ג'וינט ישראל - אשל
שנת הפקה: 
2006
מספר עמודים: 
300
שפות: 

תיאור

אזל מהמלאי 

 

לעיון בספר ולשמירה במחשב בקובץ PDF  - לחצו כאן

''בבית ולא במוסד: על הזכות למות בבית'' הוא ספר הפותח ומרחיב את הדיון באחד הנושאים הרגישים, העדינים והמורכבים ביותר בתהליך ההזדקנות ובזיקנה: ההתמודדות עם המוות. הרעיון לעסוק בנושא זה עלה נוכח הגידול המשמעותי במספר הזקנים המעדיפים למות בבית ולא במסגרת מוסדית. מחקרים ונתונים סטטיסטיים, שחלקם מובאים בספר, מעידים כי במקומות שונים בעולם וגם בישראל ניכרת ההעדפה הזאת בקרב זקנים.

 
אסופת המאמרים בספר זה, שנכתבו על ידי בכירי החוקרים והמומחים, נבחנת הסוגיה המורכבת של הזכות לבחור למות בבית מהיבטים שונים: האנתרופולוגי-היסטורי, החברתי והמערכתי כמו הפן המשפטי והחוקי, היהודי והאתי. הספר עוסק גם בהיבטים מעשיים יותר הרפואיים והסיעודיים ובשאלות הנוגעות להענקת סיעוד וטיפול בבית לחולה הנוטה למות.

אשל גאה להציג בפני הקוראים ספר מעורר מחשבה ומעשיר בידע, ששי בו, על אף הנושא הקשה שבמרכזו, מידה של אופטימיות שמקורה בדאגה ובכבוד שרוחשים העורך והכותבים לזקנים, גם ברגעי חייהם האחרונים.

ישראל (איסי) דורון הוא דר' למשפטים, מרצה בחוג לגרונטולוגיה ובביה''ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה, החוקר ומלמד את תחום החוק והמדיניות הציבורית כלפי האוכלוסייה הזקנה. מתמחה בזכויות זקנים ועומד בראש עמותת המשפט בשירות הזיקנה – עמותה הפועלת לקידום מעמדו של הזקן בישראל.
הכותבים בספר: בנטור נטע, עדו גל, ישראל דורון, אסתר יקוביץ', דוד כהן, עמוס לבנת, יונת למד, אביבה קפלן, מיכאל (מיקי) שינדלר, ראובן שינדלר.
סוג מדיה: 
סוג הספר: