אנשי הלימבו

אנשי הלימבו

מחקר על הבניית עולם הזמן של זקנים
מחברים: 
פרופ' חיים חזן
הפקה: 
אשל, ההוצאה לאור
מספר עמודים: 
175
מחיר: 
25 ש"ח
שפות: 

תיאור

לעיון בספר המלא ולשמירה במחשב בקובץ PDF - לחצו כאן

בסוף שנות השבעים, במרכז יום לקשישים יהודים בלונדון, פגש חוקר עול ימים וסקרן את אנשי הלימבו, ''אלה המצויים בין לבין: מחוץ לחברה על תמריציה, תגמוליה ועונשיה וטרם עברו את קו הקץ של חייהם''. מהמחקר הזה, שערך האנתרופולוג הצעיר, נולד ספר מרתק, נוגע ללב, מקומם לפרקים ותמיד מעורר מחשבה הנוגע בזיקנה ובעולמם של הזקנים.

בסגנון כתיבה מקורי, עשיר בדימויים, לא נעדר אופטימיות אך גם חודרני עד כדי כאב, מתאר המחבר את עולמם של האנשים הזקנים החיים ב''שטח ההפקר הקיומי שגבולותיו הם המוות החברתי מכאן והמוות הביולוגי מכאן'' ורואה כיצד שטח ההפקר הזה ''הופך לקרקע פורייה לצמיחתו  של זן חדש של חדשנות יצירתית הנובט מזרעי הניכור והמטויב בדשן האין ברירה של גורל משותף''

אשל גאה להביא לראשונה לקוראי עברית את – המומחים והמתמחים בגרונטולוגיה ובתהליכי ההזדקנות, באנתרופולוגיה ובסוציולוגיה כמו גם לציבור הרחב – ספר, שמאז הופעתו לראשונה באנגלית היה לאבן דרך בחקר הזיקנה ובבחינת יחסה של החברה לזקנים.

פרופ' חיים חזן, מדען וחוקר, מבכירי האנתרופולוגים והסוציולוגים בארץ הוא כיום ראש מכון הרצג לחקר ההזדקנות והזיקנה באוניברסיטת תל אביב.

סוג מדיה: 
אוכלוסיית יעד: 
סוג הספר: